Чи потрібні знання Хімії, навіщо, чому так сталося і що робити?

освітні питання Хімії
Sitalin
Повідомлень: 80
З нами з: 26 березня 2019, 18:03

Чи потрібні знання Хімії, навіщо, чому так сталося і що робити?

Повідомлення Sitalin » 03 квітня 2019, 09:01

Сьогодні спостерігається, мабуть, найбільший занепад хімічної освіти за всю історію України. За спостереженнями, Хімія не потрібна (чи потрібна?) наука, знання якої ніколи не згодяться в дорослому житті. Учні, студенти, взагалі не бачать сенсу вивчати хімію (чи все ж таки бачать?). Часи виділені на вивчення хімії у школах скорочено, порівняно з 2000-ми. Вивчення хімії за не хімічними спеціальностями в ВУЗах перетворилося на повторне вивчення шкільного курсу хімії, і при цьому, переважна більшість студентів не тягнуть навіть шкільний рівень хімії.

Можливо я спостерігаю занадто песимістичну картину і ситуація набагато краща? Поділіться вашими спостереженнями і думками з цих питань...

Вам цікава хімія? Чи потрібно вивчати хімію і навіщо? Яку користь надають знання хімії? Як відродити актуальність і сенс в знаннях хімії? Реєструйтеся на нашому Форумі Хіміків і будемо шукати відповіді... :know:

Kolya12345
Повідомлень: 12
З нами з: 01 січня 2020, 22:04

Re: Чи потрібні знання Хімії, навіщо, чому так сталося і що робити?

Повідомлення Kolya12345 » 01 січня 2020, 22:12

Я вчусь на 4 курсі на інженера зварювальника, буду писати посилаючись на свій досвід
Нам, потрібна хімія, неорганічна, і я єдиний в группі який щось знає, і все.
Вона потрібна, але не настільки щоб її вчити)
В школах, зновуж таки на свій досвід, хімію не вчать, вчителі не мають ні яких знань
Але тут є і свої плюси, люди які пішли на хіміків, будуть мати меньшу конкуренцію))

Techemy
Site Admin
Повідомлень: 123
З нами з: 17 березня 2019, 14:12
Контактна інформація:

Re: Чи потрібні знання Хімії, навіщо, чому так сталося і що робити?

Повідомлення Techemy » 01 січня 2020, 23:43

вчителі не мають ні яких знаннь
В чому це проявляється, наприклад?

Kolya12345
Повідомлень: 12
З нами з: 01 січня 2020, 22:04

Re: Чи потрібні знання Хімії, навіщо, чому так сталося і що робити?

Повідомлення Kolya12345 » 02 січня 2020, 23:34

Ну як приклад, на лекціях ми писали конспекти, і все, ось в універі у нас, багато викладачів приносять якісь зразки металів, якісь зразки зварювальних дротів, чи можна зайти на перерві в кабінет, там пару таких, і якщо пощастить то можна застати якийсь експеремент, і викладачі відповідають на питання, ніхто не посилає, кудись))
Задаю питання по хімії, викладачі виділяють час, хоч вони не шарят в хімії, але почитають писати на дошці щось, намагаються розібратися, почитають гуглити.
А ось в школі, я задаю питання, чую відповідь Не знаю, все, хімію подають як предмет в якому треба все зубрити, та багато писати (як біологію)
Ну так, вчити потрібно, але не так ж, ніяких лаб не було, хоч реактиви були! я сам їх бачив, були ті полоски, я не знаю як правильно їх називають середу виміряють Ph, був лакмус начебто, кислоти були, штативи, колби були, та ще багато банок всяких.
Ось наприклад на початку хімії, як тільки вона зявилась 7 класс начебто проводили досліди, мало але проводили, потім викладач пішов зі школи, прийшов новий викладач, і з ним з 8 по 11 класс писали параграфи, аааа, коспекти? НІ!!! саме переписували параграф з книжки, ось що ми робили, ви думали нам давали щось? Ні!!! Ніхто ту хімію не любив, я іі трохи вчив, тому-що маю сестру яка пішла по хімії, для мене це був халявний репетитор, міг би краще ЗНО написати) Чи физика чи хімія, по хімії маю репетитора) по фізиці ні.
Взагалі хімія цікава наука, саме органічна-ці структурні формули, амінокислоти, зараз як книжку читаю, як літературу) Шкода, що в школі цього не дали.Треба напевно розповідати навіщо вона потрібна, по фатку все навколо-це хімія.

Kolya12345
Повідомлень: 12
З нами з: 01 січня 2020, 22:04

Re: Чи потрібні знання Хімії, навіщо, чому так сталося і що робити?

Повідомлення Kolya12345 » 02 січня 2020, 23:44

Ще додам, можливо хтось знає, колись давно по інтернету гуляв відос про якогось американського вчителя хімії, в інстаграмі був, все форсили його в свій час
Ось він проводив урок хімії, і всі учні знімали його на камеру, і тим самим постили відео в інтернет, ось що потрібно, я так думаю)
Популярність хімії йшла вгору, і я думаю її вчили) Тому-що було цікаво

Techemy
Site Admin
Повідомлень: 123
З нами з: 17 березня 2019, 14:12
Контактна інформація:

Re: Чи потрібні знання Хімії, навіщо, чому так сталося і що робити?

Повідомлення Techemy » 02 січня 2020, 23:52

Прочитав... так, має місце в школі та вузах сухе конспектування, без прояснень про практичне застосування, без дослідів, без лабораторних робіт. Це погано, це біда.
А що ви скажете на твердження багатьох "Мені в житті не знадобилися знання отримані в школі/вузі з хімії, біології, фізики, математики"? Як ви особисто відноситесь до таких тверджень?

Kolya12345
Повідомлень: 12
З нами з: 01 січня 2020, 22:04

Re: Чи потрібні знання Хімії, навіщо, чому так сталося і що робити?

Повідомлення Kolya12345 » 05 січня 2020, 23:38

Ну моя думка така спочатку буде про хімію.
Хімія в школах потрібна щоб отримати оцінку в табелі, і щоб розуміти що ми купуємо в магазинах,ну але кому зі школярів це потрібно?)) Батьки все купляють по факту так, тому це таке,якщо в ідеалі то напевно.
В вузі хімія потрібна тим хто пішов на технічні спеціальність, або на хімічну звісно)))
Без органічної хімії можно вчити але куски інофрмації будут без розуміння, частину інформації потрібно буде зубрити, ось як приклад
Згорання наприклад пропан бутану, така інформація температура полум я в робочій зоні 3150 по цельсію, ось що буде в інших зонах?
При окисному полумї, чи відновлюваному, так я нічого не вчив і думаю так, у нас бропан бутан згорає з утворенням водню та карбону, це якщо у нас полум я відновлюване отже в зоні згорання буде вуглець, та водень, отже пишу так, таке полумя потрібне для зварювання бідного на вуглець металу, далій вже не буду писати,можливо я погано розписав)) Але сподіваюсь мене зрозуміють)) Отже без неорганічної хімії я би нічого не написав.
Тобто знання хімії потрібні в вузах тех. спеціальностей. Але це моя думка. І далій в роботі будуть завдання нестандартого характеру, і там все це згодиться.
Математика це вміння виводити формули, ось як приклад , було завдання підставляти цифри, ну і йти по пунктам підставляеш, рахуєш в маткаді итд. Показали викладачу, той почав перевіряти, і перераховувати, навіть в методичку не дивився, формули виводив текстом, як писав слова так і формули.Ось ми шукаємо формули, переводимо величини, а він тупо текстом все це робив, сторінка формул була, реченнями)))
Математика потрібна)
Біологія, ну я не знаю, я її вчив до 9-10 классу, але я не помітив нічого, в школі не потрібна, в вузах, ну я розумію що ольвеоли можуть забруднитися від парів металлу, навіть не знаю правильно я написав, може вийти з ладу, Еретроцити , тромбоцити, лейкоцити, валкуолі, клітині включення ЦНС итд не потрібні, це моя думка.
Фізика потрібна, але тілки в вузах , без фізики буде складно на початку, але потім можно щось придумати)))
Отже на мою думку потрібні, але для тех спеціальностей, чи хімічних.
В житті тільки напевно для магазину.Ну біологія, та хімія якщо їх розуміти то можно правильно харчуватись.
І якщо людина після школи не розуміє хімію, біологію,фізику,математику, то що вона взагалі може розуміти? Якщо ми не беремо до уваги, крутити з татом в гаражі машини день в день и тд ) Взагалі нічого, так кому такі люди потрібні?
Є такий прикол, на заводах хлопці такі сторожили, дають відро та кажуть, йди туди, так і попроси, щоб тобі дали дугу в відро, налили чи насипали не знаю))) Але ось так, люди які трохи вчили, знають що таке дуга, і до них вже інше відношення)).

Techemy
Site Admin
Повідомлень: 123
З нами з: 17 березня 2019, 14:12
Контактна інформація:

Re: Чи потрібні знання Хімії, навіщо, чому так сталося і що робити?

Повідомлення Techemy » 06 січня 2020, 00:27

Дякую за відповідь.
Сподіваюся до дискусії приєднаються викладачі, студенти і всі, хто зацікавлений в цій темі.
Проблема нерозуміння учнями питання "для чого їм знання" дуже актуальна. Якщо немає розуміння, то не буде і бажання ті знання отримувати.
Цікаво почути думку викладачів. Що вони думать про описаний стан освіти.

Sitalin
Повідомлень: 80
З нами з: 26 березня 2019, 18:03

Re: Чи потрібні знання Хімії, навіщо, чому так сталося і що робити?

Повідомлення Sitalin » 06 січня 2020, 09:36

Kolya12345 писав:
05 січня 2020, 23:38
Ну моя думка така спочатку буде про хімію.
Знання потрібні, щоб використовувати їх в процесі створення товару, який можна продати. Оце є істина і мета навчання.
Використовуй свої знання, щоб щось вигадувати, створювати і продавати це людям.
Ті хто каже, що знання не потрібні, і вони їм не згодилися в житті - це так, але це загальна проблема суспільства. Наприклад, існують дикі племена, яким не потрібна ані математика, ані фізика, ані хімія з біологією. Чому ці знання їм не потрібні? - Тому, що люди в цих племенах не мають економічних стосунків, не створюють товари і не продають їх, немає торгівлі - немає потреби в знаннях.
"Нам не потрібні, не згодилися знання отримані в школі чи вузі" - отже це здичале суспільство, ізольоване від цивілізованих країн, яке не виробляє нічого, тому і знання в такому суспільстві не потрібні.
А от чому немає торгівлі, не розвивається бізнес, це вже питання державного врядування.

komendantov
Повідомлень: 1
З нами з: 27 червня 2019, 08:03

Re: Чи потрібні знання Хімії, навіщо, чому так сталося і що робити?

Повідомлення komendantov » 06 січня 2020, 14:49

Безумовно кожен має право дати оцінку рівню шкільної освіти та надання певних знань, умінь і навичок з предмету. Адже розпочинається життєвий шлях саме зі шкільної лави. На жаль є викладачі з низькою кваліфікацією і це правда. Але хочу з власного досвіду сказати, що більшість педагогів закладів загальної освіти і науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти не тільки надають учнівській молоді якісні знання але й постійно підвищують свій фаховий рівень. Вони наставляють молодь на отримання не тільки власне знань з хімії, але й намагаються всіляко підтримувати підлітків у виборі майбутньої професії. А скільки школярів приймають участь у позашкільних організаційно-масових заходах - конкурсах, турнірах, олімпіадах та інших різноманітних змаганнях? Безумовно, зацікавити хлопця або дівчину у вивченні хімії непросто. Предмет досить складний. Що тільки формули речовин значать. А хімічні реакції, розрахункові задачі, періодичний та інші закони, тощо. Молодій особистості не те що вивчити матеріал, зрозуміти суть речей буває непросто. Тоді один з оптимальних варіантів - додаткова освіта, наприклад в гуртках закладів позашкільної освіти. Інший - самоосвіта. В школі рідко зустрінеш учня, який би цікавився багатьма предметами. Для себе необхідно зробити висновок - я хочу зрозуміти і можу вивчити предмет. Бо хімія, хімічна галузь була, є і буде перспективною в Україні.

Відповісти