Полімеризація (потрібна допомога)

теоретичні питання Органічної Хімії
Відповісти
Kolya12345
Повідомлень: 12
З нами з: 01 січня 2020, 22:04

Полімеризація (потрібна допомога)

Повідомлення Kolya12345 » 01 січня 2020, 22:20

Доброго вечора, я в хіміїї не дуже, я тільки почав її вчити( органічну ) почав с 9 классу , та в мене є питання з приводу полімеризації
Я хочу зробити таке вдома:
H2SO4+C2H5OH=C2H4+H2O
C2H4 я отримати зможу, там не складно, але як далій провести процесс полімеризації? Я прочитав в інтернеті, і зрозумів для цього процессу потрібен автоклав за тиск=150-200 МПа, в домашніх умовах створити таку штуку не можливо, хоч би посилатися на зварювальні шви в автоклаві, такий тиск+ширина стінок=розрока кромок ітд
Можливо хтось зможе допомогти? Якщо наприклад у нас наявні вся хім посуда (якщо треба я зможу дістати)
Дякую за увагу)

Techemy
Site Admin
Повідомлень: 113
З нами з: 17 березня 2019, 14:12
Контактна інформація:

Re: Полімеризація (потрібна допомога)

Повідомлення Techemy » 02 січня 2020, 10:21

Направді, здійснити такі реакції в домашніх умовах буде складно.
По-перше, дегідрування спиртів (з сульфатною кислотою в якості каталізатора):
H3C-CH2-OH → H2C=CH2 + H2O
В органічній хімії хімічні реакції супроводжуються багатьма іншими хімічними реакціями, так званими побічними реакціями. Вихід бажаного продукту, зазвичай вимірюється кількома відсотками, іноді кількома десятками відсотків (в найкращому разі).
Практичне проведення органічних хімічних реакцій пов'язане з необхідністю використання обладнання і технології синтезу (в якому порядку, як додавати реагенти, при якій оптимальній температурі, тиску і т.п.).
Якщо просто додати до 96% аптечного етилового спирту сульфатну кислоту, відсоток етену, який утворюватиметься, буде надзвичайно низьким. Тобто сенсу в практичному проведенні даної реакції в домашніх умовах немає.
Друга реакція - реакція полімеризації етену, може відбуватися за кількома механізмами: радикальним і іонним (катіонним або аніонним):
nH2C=CH2 → (-CH2-CH2-)n
Написане вищще відноситься і до реакції полімеризації етену. Низький вихід, газ який непрореагував потрібно повернути в систему для полімеризації. Відчутний відсоток утворення протукту полімеризації - поліетилену відбувається під тиском.
Отримати полієтилен з етену просто пропускаючи газ крізь сульфатну кислоту, або освітлюючи його ультрафіолетом в домашніх умовах не вийде.

Але бажання використовувати знання на практиці - це добре :excellent: Проте, треба розуміти, що існують базові знання, які потрібні для загального розуміння, формування правильного світогляду, знання - як складова частина уявлення про світ. Знання - як "цеглинки" в процесі створення чогось нового, щоб обирати правильний шлях для отримання бажаного результату.
Хімічні властивості алкенів - як раз такі знання. Наврядчи вам треба буде використовувати ці знання для практичного синтезу органічних сполук, але для загального правильного уявлення про світ ці знання необхідні.

Є інші хімічні реакції полімеризації, які можна здійснити практично і навіть в домашніх умовах (не в житлових приміщеннях, обережно бо воно токсичне і може навіть вибухнути). Наприклад полімеризація стирена (C6H5-CH=CH2). Отримати стирен можна шляхом термічного розкладання полістирену (полістиролу, наприклад пінопласт) і перегонці отриманого в результаті розкладання стирену (а також його дитемів та тримерів) при близько 300*С. Стирен - це прозора рідина, яка збирається в колбі після конденсайії парів в процесі перегонки.
Якщо цю рідину залити в форму і додати клаплину органічного пероксиду (пероксид бензоїлу наприклад, або гідроперит), буде відбуватися реакція полімеризації з утворенням полістирену у вигляді склоподібної маси.
Так можна виготовити якийсь товар для продужу.
Наприклад, на старих автівках ви можете побачити декоративну ручку перемикання передач - прозорий матеріал, відповідної форми, в якому залито якусь фігурку, або павук, або квітка, або ще щось. Такі штуки, колись, були модними. Можна залити стереном будь-що і потім заполімеризувати, на скільки вистачить фантазії.
При цьому, зверніть увагу на формулу стирену, частина молекули має групу -CH=CH2 - схоже на етен? Саме ця частина і вступає в реакцію полімеризації. Тому, знання хімічних властивостей алкенів, і реакції полімеризації етену не зайві (хоч їх і не можна використати практично в домашніх умовах для синтезу поліетену), ці знання згодяться, наприклад, щоб здійснити полімеризацію стирену.

Kolya12345
Повідомлень: 12
З нами з: 01 січня 2020, 22:04

Re: Полімеризація (потрібна допомога)

Повідомлення Kolya12345 » 02 січня 2020, 23:17

Дякую)
Так багато інформації, потрібен час щоб все засвоїти))

Відповісти