Як визначити реактив?

побутові питання Хімії
Відповісти
DocG
Повідомлень: 1
З нами з: 02 липня 2021, 21:35

Як визначити реактив?

Повідомлення DocG » 02 липня 2021, 21:50

Всім привіт. Допоможіть хто може. Вчора замовив на сайті Ковалент купорос міді і кальцій фосфорноватистокислий по 1кг (для гальваніки діелектрика)
Сьогодні на НП вирішив все ж таки перевірити вміст відправлення. Всередині два пакети по 1 кг, і все чим вони відрізняються, це наліпки з надписами К/Ф і М/К. На вигляд ідентичні гранули без кольору, ну ок, подумав що мідний купорос безводний відправили. Приїхавши додому вирішив перевірити водою - колір не міняє, але ж якщо в безводний купорос міді додати воду, то він має змінити колір на синій. Ну, думаю, помилилися і відсипали по помилці з одного мішка два пакети К.Ф. вирішив перевірити. Я в цьому ще зовсім чайник, але знайшов в інтернеті інфу що К.Ф. горить.... В мене не горить. На горящому сірнику гранули просто тріщать і розлітаються.
Як можна визначити що мені відправили? Мабуть кинули чи є ще якісь методи перевірки, це кальцій фосф-й... чи щось насипали для ваги і вигляду?

Techemy
Site Admin
Повідомлень: 126
З нами з: 17 березня 2019, 14:12
Контактна інформація:

Re: Як визначити реактив?

Повідомлення Techemy » 05 липня 2021, 07:56

1. Розчиніть купрум сульфат п'ятиводний CuSO4*5H2O (М/К) у воді (пробірка, маленький стаканчик) і додайте нашатирного спирту з аптеки (має різкий запах амоніаку). Якщо там присутні йони купруму, розчин забарвиться в яскраво синій колір.
2. Якщо вам підсунули М/К то і калій фосфорноватистокислий KH2PO2 могли підсунути.

Реакція горіння

3KH2PO2 = 2PH3 + K3PO4 + O2
PH3 + O2 = P2O5 + H2O

С сульфатною кислотою KH2PO2 реагує з виділенням сульфур(IV) оксиду (має різкий запах), який швидко забарвить вологий лакмусовий папірець, якщо тримати його над отвором стакану (не занурюючи в розчин), в червоний колір:

2KH2PO2 + 5H2SO4 → 2H3PO4 + K2SO4 + 4SO2 + 4H2O

Калій фосфат що утвориться в розчині, з амонієм молібденовокислим дає осад жовтого кольору.

P.S. Маємо Телеграм чат, там відповіді можна отримати швидше, Приєднуйтесь: t.me/techemycom

Відповісти